Trocha historie firmy DIESELPOWER

Historie naší firmy se začala psát už v roce 2000, kdy jsme se stali výhradním distributorem firmy Fratelli Bosio pro ČR/ SR a začali nabízet a repasovat jedno-/ dvoustupňové vstřikovače pro naftové motory koncernových TDI nejen do běžného provozu, ale i pro závodní použití. Spolupráce s firmou Allard Motor Company z UK již v roce 2003 dostala naší práci na závodní okruhy. Díky vytrvalé a profesionální práci s patřičnými výsledky a to nejen v rámci úpravy vstřikovacích systémů, ale i motormanagementu jsme jako jedni z mála začali upravovat závodní vozy s naftovými motory nejen na okruhy, ale především na rally šampionáty nejen v Čechách a na Slovensku, ale také v Německu a Rakousku.

Úpravy prověřené v tvrdých podmínkách jsme pak začali v odlehčených verzích nabízet od roku 2005 i zákazníkům do každodenního provozu. V roce 2010 jsme otevřeli v Praze provozovnu s jednou z nejmodernějších válcových zkušeben ve střední Evropě, mechanickou dílnou a dieselservisem.

Narůstající zájem o naše produkty a služby nás donutil rozšířit nabídku i o úpravy vybraných benzínových motorů koncernu VW. Z důvodu stále se zvyšujících se nároků na prostor pro uspokojení všech zákazníků a dalšího rozvoje jsme byli nuceni se v roce 2015 přestěhovat do nových prostor, kde v současnosti operujeme na ploše cca 1000 m2.

Mezi naše služby patří nejen standardní úpravy softwaru řídících jednotek (chiptuning), individuální úpravy řídících jednotek, ale zaměřujeme se i na vývoj softwaru, hardwaru, hardwarových zařízení, které doplňuje široký sortiment motorových performance dílů.

Při strmém rozmachu DIESELPOWERu v posledních letech došlo samozřejmě i k dosažení mnoha úspěchů na závodních tratích jako například vítězství Golfa V 2.0 TDI CR ve 24 hodinovém zavodě v Barceloně. Opomenout nesmíme ani pravidelné účasti námi upravených vozů na Nürburgringu (Nordschleife), Hungaroringu, Dubaji, domácích rally závodech nebo na dalších prestižních závodech po celé Evropě.

Více o motorsportu se dozvíte zde.

Celý tým našich zaměstnanců se usilovně podílí na každodenním vývoji, provozu firmy a péči o naše zákazníky, kterým nabízíme výhradně kvalitní a ověřené produkty.

Mezi naše významné obchodní partnery patří firmy Frieling racing, Fratelli Bosio, Siliconhoses.com, Allard motor company, BH motorsport, ZF (Sachs), MTM, APR, Bastuck, Motordiag a mnoho dalších.