🥇 First Place – SEAT Leon FR TDI by DIESELPOWER/Boček Motorsport | Podorlická Rally 2023

🥈Druhé a🥉třetí místo – SEAT Leon FR TDI @ SEAT Ibiza Cupra TDI by DIESELPOWER/Boček Motorsport | Triola Cup – Hradiště 2023
18 května, 2023
🥇2x First Place – SEAT Leon FR TDI by DIESELPOWER/Boček Motorsport | Krušnohorský pohár – Úterý 2023
17 července, 2023

Již čtvrtý ročník automobilové rallye soutěže (ČMPR) pořádané v oblasti Podorlicka byl letos doslova nabitý. Divákům se v Opočnu ukázalo 132 soutěžních posádek, na které čekalo 8 rychlostních zkoušek o délce 73 kilometrů.  Závodilo se urputně, dokonce až do poslední - rozhodující rychlostní zkoušky.

„Konečně jsem si taky už odbyl premiéru v rally jako řidič a to na druhém podniku ČMPR v rally. Tratě byly rychlé a už při najíždění RZ bylo vidět, že to nebude úplně jednoduchý oříšek 🙈. Tratě jsme si napsali a vyrazili do servisu pro Leoše, aby jsme ho provezli slavnostním startem v Opočně, kde na náměstí a při projíždění “rampou” bylo opravdu dost lidí a byla opravdu super atmosféra 💪. Odstartovali jsme a já furt nedokázal uvěřit tomu, že se to opravdu děje 🙈. Kilometr po startu nám vypadl interkom, takže celou RZ musel táta trošku křičet, ale poprali jsme se s tím 💪. Po průjezdu cílem a příjezdu do časové kontroly po RZ jsem měl neskutečnou radost, je to nepopsatelný, první rychlostní zkouška za námi 🤩. Nervozita začala ustupovat, teda pouze do doby příjezdu před RZ 2, když mi od kolegů bylo řečeno že jsme první RZ vyhráli ve třídě, čemu jsem nějak nemohl uvěřit 🙈. Na druhé RZ jsme hned kousek po startu trefili na výjezdu z retardéru konečnou gumu a dostali 5s penalizaci. Dál jsme jeli víceméně bez chyb a po čtyřech rychlostkách v servisní zóně jsme vedli skupinu A6 o 17,6s a byly na 20. místě absolutně, neskutečný pocity 😍. Na RZ 5 jsme zajeli o 6s rychlejší čas než v prvním kole a odpadl nám tady jeden z hlavních soupeřů ve třídě kvůli technické závadě. Před poslední rychlostkou jsme vedli o 52s! Cíl poslední RZ, tvl dojeli jsme to, neskutečný! 🏁 21.místo v absolutním pořadí z 92. dojetých posádek (132 odstartovalo) a 1. Místo 🏆 ve třídě A6!.“ Jirka Boček